Tomáš Pešava

TÝDEN.CZ

21. 10. 2018
Rubrika: O penězích

Hypotéka pro mladé. Přiklepnou vám ji?

Autor: Tomáš Pešava

01.10.2015 13:23

Dnes se mladí lidé chtějí osamostatnit, ať už opustit rodinné hnízdo nebo studentskou kolej. V každém případě nechtějí platit cizím za pronájem, ale zároveň nemají dostatečné finance pro start. Proto se mnoho mladých zajímá o možnost využití hypotéky, přestože nemají nic našetřeno a jejich měsíční příjem bývá nízký.

Pokud je i toto váš případ, nemáte de facto žádné finanční zdroje, a přesto si chcete koupit vlastní bydlení, nemusí hned ztrácet naději. Na trhu již existují takzvané „hypotéky pro mladé“. Jak zprostředkovat vyřízení hypotéky, se dočtete dál.

Co vás brzdí a co na to banky

Brát si úvěr, pokud nemáte dostatečné množství vlastních příjmů, je nevýhodné a velmi riskantní. U hypotéky se zavazujete k nemalým měsíčním splátkám na dlouho dopředu, i za cenu nejistých budoucích příjmů. Banky si jsou vědomi faktu, že mladí lidé po škole nemají dostatečné příjmy, díky čemuž nemohou dosáhnout na klasickou hypotéku.

Hypotéka pro mladé: delší doba splatnosti a progresivní splácení

Hypotéka pro mladé je výhodná, ale je třeba splnit několik podmínek, ve kterých se banky liší. Musí vám být méně než 36 let a je nutné o hypotéku zažádat jako manželé nebo partneři. Hypotéka není určena pro jednotlivce, protože ve dvou je splácení nižší. Další podmínkou je, že ani jeden z páru nesmí vlastnit jinou nemovitost ani část, či družstevní podíl. Pokud máte problém s nedostatkem financí na měsíční splátky, banky nabízí možnosti prodloužení doby splatnosti úvěru. Jistě víte, že klasický úvěr je poskytován zhruba na 20 let, hypotéky pro mladé se liší poskytnutím úvěru až o 10 let více. Splácet tedy budete méně, ale delší dobu.

Normální úvěr splácíte tak, že na začátku si stanovíte, jak vysoké měsíční splátky budete platit. Tyto splátky pak ve stejné výši platíte minimálně po dobu fixačního období. Oproti tomu progresivní splácení nabízí na začátku platit minimální částku, která se bude pomalu zvedat, dle růstu vašeho platu. K úvěrům se vztahuje řada služeb. Jednou ze služeb je také pojištění, v tomto případě pojištění proti neschopnosti splácet.

Vyřízení hypotéky pro mladé může být skvělým kompromisem, kdy banky nepřijdou o dlouhodobé klienty, a vy si můžete koupit vlastní nemovitost.Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  -


Tomáš Pešava

Motivace, business, trendy...
IMG_002_maly.jpg
Oblíbenost autora: 5.33

O autorovi

Člověk který si jde za svým snem. Rád se podělím o poznatky, názory na různá témata a velmi rád přispěji motivováním k dosažení cílů.

Kalendář

<<   říjen 2018

PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031