Tomáš Pešava

TÝDEN.CZ

21. 10. 2018
Rubrika: O cestách

Na Vysočinu se jistě vrátíme!

Autor: Tomáš Pešava

21.10.2015 15:49

Vysočina je kraj, který se nachází v srdci České republiky a nabízí krásnou přírodu, kterou lze projet na kole, ale také spousty tip na výlety po známých i netradičních a zapomenutých místech. Vysočina se pyšní tím, že to je kraj cyklotras a turistických tras, které rozhodně nestačí projet jen jednou. Proto jsem Vysočinu zvolil i já pro klidnou a zároveň poznávací dovolenou s přáteli.

Dlouho jsme se rozhodovali, do jakých koutů naší země zavítáme, ale nakonec právě Vysočina vyhrála. Zarezervovali jsme si jeden krásný rodinný penzion a už jsme byli zvědaví, jak naše dovolená bude probíhat. Jen co jsme sjeli z dálnice D1, nestačili jsme otáčet hlavu po okolí, malebných vesničkách a celkově po krásné přírodě. Po příjezdu do penzionu, který se rozkládal na samotě, jsme byli ještě více nadšeni a natěšeni, jak strávíme příjemnou dovolenou v příjemném prostředí. Lidé slušní, vstřícní, čisto, klid a pohoda. To představovali naše první dojmy. Věděli jsme, že dovolenou jsme vybrali víc než dobře.

Druhý den po snídani jsme vytáhli kola a hned jsme jeli prozkoumat krásy Vysočiny. Udržované cyklostezky bez velké koncentrace jiných cyklistů mě mile překvapily. Vysočina je známá i svým kulturním bohatstvím. I zde naleznete 3 z kulturních památek, které byly zapsány na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Mezi ně se řadí město Telč, které se pyšní svým historickým jádrem, dále kostel svatého Jana Nepomuckého ve Žďáru nad Sázavou, který se tyčí na Zelené hoře přímo nad městem a do třetice Bazilika svatého Prokopa v Třebíči. Nejen tyto, ale i další památky nabízí tento malebný kraj. Například jsme navštívili zříceninu hradu Orlík, Státní hrad Lipnici nad Sázavou nebo několik měst, která nabízejí svá kulturní místa i jiné aktivity. Kde se mi moc líbilo, byl pivovar Bernard v Humpolci. I za prodloužený víkend, který jsme na Vysočině strávili, se toho stihlo shlédnout a projet opravdu dost. Ubytování na Vysočině, kde bylo možno využít mnoho dalších aktivit okolo penzionu, nás velice oslovilo. Večer posledního dne jsme si dopřáli tamní wellness, kdy jsme načerpali síly, které jsme nechali v tolika najetých kilometrech.

Pokud se budete rozhodovat, kde se na Vysočině ubytovat, rozhodně doporučuji právě tento malebný rodinný penzionek na samotě.Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  -


Tomáš Pešava

Motivace, business, trendy...
IMG_002_maly.jpg
Oblíbenost autora: 5.33

O autorovi

Člověk který si jde za svým snem. Rád se podělím o poznatky, názory na různá témata a velmi rád přispěji motivováním k dosažení cílů.

Kalendář

<<   říjen 2018

PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031