Tomáš Pešava

TÝDEN.CZ

23. 7. 2018
Rubrika: O zdraví

Také užíváte nejrůznější volně prodejné léky?

Autor: Tomáš Pešava

22.11.2015 17:43

Na pultech lékáren jsou k dostání mnohé různé volně prodejné léky. Neznamená to však, že jsou horší, než ty na předpis? Vždyť přece ze supermarketů jsme na tuto rovnici zvyklí – to co je levnější je zákonitě kvalitou horší. Ale ne, tak tomu u léků není. Léky jsou přísně kontrolovány a nikdy by se nedostaly až ke konečným zákazníkům, pokud by byly nějakým způsobem závadné, či zdraví neprospěšné. Alespoň to si tedy myslím. A rád bych tomu věřil.

Jsme zvyklí si volně kupovat nejrůznější léky, jistě i vy byste jich doma napočítali spoustu. Nejen, že využíváme možnosti volného prodeje, jako takového, ale především jsme si zvykli na to pohodlí neplatit za recept, platit za ty „obyčejnější“ léky méně a mít věc z krku bez návštěvy lékaře, nepříjemné prohlídky a zejména dlouhého čekání v jeho čekárně plné dalších lidí.

Mezi ty nejčastěji kupované bez lékařského předpisu patří zajisté léky proti bolesti, léky na teplotu, nebo léky na kašel. Těch je skutečně velké množství. Ať už preferujete spíše tabletky, nejrůznější sirupy – kolikrát máme my dospělí radši i ty dětské, že – nebo třeba i homeopatika, která jsou v poslední době velmi oblíbená, nebo dáváte přednost čistě bylinné a přírodní léčbě, v lékárně si toho již můžete zakoupit tolik, že to ani nepoberete. Naštěstí tedy mám dobrou zkušenost s lékárnicemi, vždy mi poradí, co spíše vybrat a důkladně vysvětlí i proč. Neušetříte zřejmě tolik, oproti lékům na předpis, ale nějakou kačku to jistě hodí.

Velký cenový rozdíl je pak znát u dražších speciálních léků. Tam se pak vyplatí skutečně lékaře navštívit a nechat si recept předepsat. Protože tak dostaneme skutečně to potřebné a ještě možná i bez doplatku, protože bude lék zcela hrazen zdravotní pojišťovnou. Kdybychom toto neabsolvovali a chtěli koupit například volně prodejné léky na erekci, podle mého průzkumu si pěkně připlatíme a to ne málo! Nehledě na to, že budeme moci zakoupit pouze podpůrné léčivo, který pomůže, navnadí, erekci prodlouží, ale už neřeší a neléčí příčinu problému.Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  1


Tomáš Pešava

Motivace, business, trendy...
IMG_002_maly.jpg
Oblíbenost autora: 5.88

O autorovi

Člověk který si jde za svým snem. Rád se podělím o poznatky, názory na různá témata a velmi rád přispěji motivováním k dosažení cílů.

Kalendář

<<   červenec 2018

PoÚtStČtSoNe
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031