Tomáš Pešava

TÝDEN.CZ

23. 7. 2018
Rubrika: O zdraví

Mě se hemoroidy netýkají! Haha. Dobrý vtip!

Autor: Tomáš Pešava

15.08.2016 14:21

Když se kolegyně v práci svěřila, že se její manžel začal léčit s hemoroidy, jen jsem tiše přikyvovala a předstírala, že jejího muže lituji. Vždycky jsem tento typ onemocnění přisuzovala špatnému životnímu stylu a možná trochu povrchně všem lidem trpícím těmito problémy jejich potíže přála. Říkala jsem si, že si za to můžou sami. V dnešní době všichni drtivou většinu volného času prosedí buď před televizí doma na gauči, nebo před počítači. No tak co.

Na každého se voda vaří…

Toho rána mě na toaletě překvapily podivné a pro mě doposud neznámé bolesti. Ačkoli byly nepříjemné, nevěnovala jsem jim tolik pozornosti a tak jako každé všední ráno odešla do práce. O polední pauze jsem se s kolegyní usadila ke stolu v kantýně, a zatímco ona opět vyprávěla o jejím muži, kterého čeká řada vyšetření, mě opět zaskočily ony ranní bolesti a já se marně snažila přijít na jejich příčinu. Večer toho dne jsem ve sprše vykonávala klasickou hygienu a při omývání určitých partií jsem si nahmatala malou bouličku hned vedle konečníku. I přes vodu stékající mi po tvářích mě polil studený pot. Hemoroid!

 

Chtělo se mi brečet

Najednou mi bylo jasné, odkud pocházely ranní a polední bolesti. Chtělo se mi brečet. Já, která si o hemoroidech vždycky myslela své a přála lidem jejich utrpení, jsem najednou patřila mezi ně. Hemoroid u konečníku dosahoval velikosti menšího vlašského ořechu a nepříjemně mě tlačil, nemluvě o bolestech, které jsem prožívala na toaletě.

Pomoc, kterou jsem nečekala

Druhý den jsem do práce přišla celá sklíčená. Vůbec jsem nevěděla, co dělat. K lékaři se mi nechtělo, styděla jsem se a o hemoroidech prakticky vůbec nic nevěděla. Kolegyně si všimla mého smutného výrazu a ihned vyzvídala. Nejdřív jsem váhala, zda se s tímto intimním problémem svěřit, ale nakonec jsem šla s kůží na trh. Doporučila mi léky na hemoroidy, které v lékárně koupila svému manželovi. Ujistila mě, že výsledek zaznamenal už po pár dnech a že je z nich nadšený. Rozhodla jsem se je vyzkoušet – za to přece nic nedám. A vida! Po několika dnech se velikost hemoroidu výrazně zmenšila a do dvou týdnů byl úplně pryč. Nyní už se tomuto onemocnění nesměji a léky na hemoroidy mám pro jistotu neustále po ruce. Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  -


Tomáš Pešava

Motivace, business, trendy...
IMG_002_maly.jpg
Oblíbenost autora: 5.88

O autorovi

Člověk který si jde za svým snem. Rád se podělím o poznatky, názory na různá témata a velmi rád přispěji motivováním k dosažení cílů.

Kalendář

<<   červenec 2018

PoÚtStČtSoNe
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031