Tomáš Pešava

TÝDEN.CZ

26. 4. 2018
Rubrika: Co se jinam nevešlo

Stěhování – náročné rozhodnutí a ještě náročnější realizace

Autor: Tomáš Pešava

27.02.2017 10:53

Jednoho dne mi začalo vadit neustálé dojíždění do práce, ty hodiny strávené na cestě, že jsem se rozhodl přestěhovat do centra, abych měl kancelář co nejblíže. Na jednu stranu jsem měl radost, že jsem to rozhodnutí učinil, protože jsem o tom uvažoval dlouho, nicméně mi asi nedocházelo, co všechno sebou stěhování nese za starosti.

Musel jsem začít hezky postupně. Takže zvolit lokalitu, v které by se byt měl nacházet. Vzhledem k tomu, že pracuji opravdu v centru mezi Florencí a Václavským náměstím, bylo jasné, že by bylo super, kdyby se byt nacházel někde přímo poblíž historického centra.

Byla mi doporučena realitní kancelář, která se zaměřuje na Prahu a nabízí nemovitosti k pronájmu i prodeji. Neustále jsem balancoval mezi kategoriemi prodej bytů Praha a pronájem bytů Praha. Stále jsem se nemohl rozhodnout. Nakonec jsem se rozhodl pro velice zajímavý kompromis pro mě. Nejprve jsem si nechal zprostředkovat pronájem, a pokud budu v centru spokojený, nějaký byt si koupím. Přece jen jsem ještě nikdy přímo takhle v centru nebydlel, proto jsem se nechtěl hned unáhlit s koupí.

Každopádně zprostředkování pronájmu proběhlo velice hladce. Velmi mile jsem byl překvapen, jaké perfektní služby Vám může realitka poskytnout. Do měsíce jsem se stěhoval, což byl pro mě další boj. Protože jsem se rozhodl, že této situace musím využít a protřídit veškeré věci, které mám a ty nepotřebné vyhodit. Učinil jsem tak a s mými přáteli jsme začali postupně veškeré vybavení a věci balit a převážet do nového bytu.

A upřímně zatím jsem nadšený. Mám rád rušný život a tady, když vyjdu ven, tak se vždy něco děje. Práci mám v docházkové vzdálenosti, tím pádem ušetřím denně minimálně dvě hodiny, které jsem trávil na cestách. Někdy to bylo déle, to záleželo na situaci na silnicích. Takže to vypadá tak, že pomalu začnu asi uvažovat o tom, že bych si pořídil byt vlastní. Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  -

Diskuze

Tomáš Pešava

Motivace, business, trendy...
IMG_002_maly.jpg
Oblíbenost autora: 5.74

O autorovi

Člověk který si jde za svým snem. Rád se podělím o poznatky, názory na různá témata a velmi rád přispěji motivováním k dosažení cílů.

Kalendář

<<   duben 2018

PoÚtStČtSoNe
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30