Tomáš Pešava

TÝDEN.CZ

21. 10. 2018
Rubrika: Co se jinam nevešlo

Mé zkušenosti se správou nemovitosti

Autor: Tomáš Pešava

22.03.2017 09:27

Již je to nějaký ten rok, co jsme si zakoupili s manželkou investiční byt. Měli jsme velký obnos volných finančních prostředků a nechtěli jsme, aby se nám jen tak válely na účtu. A koupi bytu jsme považovali za velmi bezpečnou investici, která se vyplatí. Bohužel naše představa byla trošku naivní.

Byt se nám podařilo pořídit poměrně za rozumnou cenu, má velikosti 40 metrů čtverečních, jedná se o 2+kk, takže ideální velikost pro dva mladé lidi. Nachází se v klidné lokalitě nedaleko stanice metra B. V docházkové vzdálenosti je malý supermarket. Člověk by si řekl paráda, to bude vynášet samo. Nicméně i když nebudu počítat tu konkurenci, která se na trhu objevuje, najít spolehlivé nájemce, to je něco. A těch starostí s tím? Požehnaně. Já i manželka pracujeme normálně na plný úvazek, máme svých starostí v práci až nad hlavu a ještě řešit tohle? No byl to záhul.

Jednou jsem však brouzdal na internetu, pročítal si články v jednom magazínu pro muže a tam byl velmi zajímavý článek o správě nemovitosti. A vhledem k tomu, že naše situace byla dlouhodobě neudržitelná, rozhodl jsem se jednat. Kontaktoval jsem realitní kancelář v Praze, která se zabývá mimo jiné i správou nemovitostí a domluvil jsem nám s jejich zástupcem schůzku. Byli jsme s manželkou velmi mile překvapeni nabídkou služeb, které správa nemovitosti zahrnuje, dohodli jsme podmínky, které pro nás byly velmi zajímavé, a plácli jsme si.

A jaký byl výsledek? Služeb správy nemovitosti využíváme dodnes a rozhodně bychom neměnili. Pracovníci s námi spolupracují na velmi osobní úrovni, jejich péče je opravdu kvalitní a my se nemusíme o nic starat. Zajistili nám nalezení nových nájemníků, jejich včasné a pravidelné placení, přeposílání pošty, veškeré přípravy bytu pro nové nájemníky, ale i změny. V okamžik, kdy nastal nějaký problém, ihned vše s ochotou vyřešili a o vše se postarali. Nám byt vydělává a máme dostatek času na to, abychom si zisk bez starostí užívali.  Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  -

Diskuze

Tomáš Pešava

Motivace, business, trendy...
IMG_002_maly.jpg
Oblíbenost autora: 5.33

O autorovi

Člověk který si jde za svým snem. Rád se podělím o poznatky, názory na různá témata a velmi rád přispěji motivováním k dosažení cílů.

Kalendář

<<   říjen 2018

PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031