Tomáš Pešava

TÝDEN.CZ

20. 1. 2019
Rubrika: Co se jinam nevešlo

Správa nemovitostí: Pro nás sázka na jistotu

Autor: Tomáš Pešava

12.05.2017 13:45

Stala se nám v rodině smutná událost. Manželky dědeček podlehl těžké nemoci. Bylo nám to moc líto, ale dožil se úcty hodného věku. Manželka vůbec nečekala, že nás také zahrne do závěti. Nějak jsme to neřešili, pak však přišla manželky babička a sdělila nám, že už se o jejich činžovní dům s byty již nebude starat, a že ho ještě před dědečkovou smrtí přepsali na manželku. Oba dva jsme seděli vykulení, a nějak jsme nevěděli, jak máme reagovat.

Když jsme tuto zásadní informaci vstřebali, vůbec jsme nevěděli, jak s tím naložit. Vlastníme dům s byty. Paráda. Ale zároveň je s tím spojená obrovská řada povinností a starostí. Ani jeden jsme se s tím nesetkali, takže jsme neměli představu, co všechno to obnáší.

Když jsme do domu přišli, byli jsme trošku zděšeni. Nebyla zcela v takovém stavu, co bychom si představovali. Chtěli jsme se toho zodpovědně zhostit, když nám to takhle padlo nečekaně do klína, nicméně jsme na to neměli časové kapacity. Oba dva pracujeme na plný úvazek, do toho máme plno aktivit s dětmi, a zkrátka když je volná chvilka, jsme rádi, že můžeme sedět doma na gauči.

Nicméně s tím domem se muselo něco začít dělat a to hned. Jediné rozumné východisko pro nás byla správa nemovitostí. Již jsme se s tím v minulosti setkali a měli jsme i tip na zodpovědnou realitku, u které jsme věděli, že jí teď už náš dům můžeme svěřit, že zajistí veškeré revize, postará se o nájemníky a zajistí veškerou potřebnou administrativu. Manželka se s nimi sešla a vlastně hned na první schůzce si plácli. Byli jsme opravdu až překvapeni, jak vše proběhlo hladce, a my měli jistotu, že je naše dědictví po dědečkovi v dobrých rukou. Říkali jsme si zprvu, že půjde jen o dočasné řešení, že se o to časem postaráme sami, nicméně jsme si na full service tak zvykli, že už si to bez správy nemovitosti neumíme představit. Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  8


Tomáš Pešava

Motivace, business, trendy...
IMG_002_maly.jpg
Oblíbenost autora: 5.33

O autorovi

Člověk který si jde za svým snem. Rád se podělím o poznatky, názory na různá témata a velmi rád přispěji motivováním k dosažení cílů.

Kalendář

<<   leden 2019

PoÚtStČtSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031