Tomáš Pešava

TÝDEN.CZ

16. 11. 2018
Rubrika: Co se jinam nevešlo

Venkovní rolety nás zachránily před sluníčkem

Autor: Tomáš Pešava

27.06.2017 11:27

Žijeme s rodinou v domečku na okraji našeho hlavního města. Naštěstí jsme dost daleko od rušného centra a dokonce i od míst, kde jsou domy nalepené těsně na sobě, že si sousedé vidí až do talíře. Kolem nás je jen pár rodinných baráčků a v dostatečné vzdálenosti. Jednu nevýhodu to ale přeci jen má - když kolem našeho domu nejsou jiné stavby, jakmile začne svítit sluníčko, máme ho rázem plnou domácnost. A zatímco někdy je to fajn, prostory se prohřejí, místnosti jsou rázem útulnější, jindy to dokáže pořádně lézt na nervy.

A takovou chvílí je například sledování televize. Když už si najdete chvilku, abyste se mohli usadit k televizi a podívat se na svůj oblíbený pořad, určitě nebude ve vašem zájmu, aby vám do obrazu zasahovaly sluneční paprsky a prakticky tak znemožňovaly pohodlné sledování. Teď v létě je nadbytek sluníčka spíše na škodu, už dopoledne je venku strašné teplo, které se vkrádá i domů a co si budeme nalhávat - nikdo se nechce doma potit. Podobné krušné chvilky jsme řešili i loni, kdy jsme to ale nakonec odložili. Letos jsme si ale řekli, že už se nenecháme sužovat sluníčkem a konečně se mu postavíme. A taky že jo.

Už dříve jsme si vyhlídli venkovní rolety Praha, které nám doporučovali známí. Ti si je nechali na svá okna instalovat před třemi lety a od té doby na ně pějí jen samou chválu. My jsme si je loni nemohli dovolit, finance se ale nashromáždily a letos jsme se konečně odhodlali. Jejich instalace proběhla velice rychle, šikovní pracovníci byli příjemní a pracovali opravdu na 110%.

Teď, když začíná léto a sluníčko je čím dál ostřejší, nás už nic netrápí. Když nechceme, aby nám sluneční paprsky zasahovaly do domácnosti, jednoduše zatáhneme rolety a máme klid. Je to otázka pár vteřin, nikomu už nevadí, že venku svítí slunce, když se chce dívat na televizi. A doma máme teplo tak akorát. Nemůžeme si stěžovat!Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  -


Tomáš Pešava

Motivace, business, trendy...
IMG_002_maly.jpg
Oblíbenost autora: 5.33

O autorovi

Člověk který si jde za svým snem. Rád se podělím o poznatky, názory na různá témata a velmi rád přispěji motivováním k dosažení cílů.

Kalendář

<<   listopad 2018

PoÚtStČtSoNe
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930