Tomáš Pešava

TÝDEN.CZ

16. 11. 2018
Rubrika: Co se jinam nevešlo

Elektronická cigareta mi změnila život

Autor: Tomáš Pešava

24.07.2017 08:55

Nebudu lhát - jsem závislý na kouření. Ono se vlastně ani není čemu divit, když kouřím od svých 11. let. Nejsem na to zrovna pyšný, ale víte, jak to bylo dříve: co dělali kamarádi, museli jste dělat taky, protože byste nebyli dostatečně in a taky byste riskovali, že se s vámi v tom lepším případě přestanou bavit, v tom horším případě vám rozbijí ciferník, protože jste looseři.

Teď už je mi pětačtyřicet a kouření jsem se nedokázal zbavit. Jasně, mám za sebou několik pokusů, které ale vždycky skončily ještě dříve, než vůbec stihly pořádně začít. Nejvíce moje kouření rozčiluje mojí manželku, která mi už několikrát říkala, ať toho nechám, že mě to jednoho dne dožene. Kdybych jen věděl, že vůbec není daleko od pravdy, bych byl jí asi poslechl.

Stalo se to třetího května loňského roku, kdy mě uprostřed noci probudila ostrá bolest na hrudi. Nemohl jsem popadnout dech, srdce mi málem vyskočilo z hrudi, brněly mě ruce a píchalo u srdce. Manželka, která se na mě vyděšeně dívala, mi okamžitě zavolala sanitku, lékaři později podle natočeného EKG diagnostikovali infarkt.

Život se mi obrátil o 360° doslova z minuty na minutu. Najednou jsem si uvědomil, jak blízko jsem byl něčemu mnohem horšímu. Týden jsem strávil v nemocnici, kde jsem měl čas přemýšlet, co mě dovedlo až tam, kde jsem teď. Bylo mi jasné, že za to mohlo především kouření, protože když si každý den dopřejete dvě krabičky, někde se to musí projevit. V den propouštění jsem byl přesvědčený, že svůj život změním.

Jenže přestat s kouřením není jen tak. Už to odpoledne jsem si dopřával dvě cigarety najednou, i když žena plakala, že riskuji. Nechtěl jsem ji vidět plakat, proto jsem se zeptal nejstaršího syna, jestli neví o řešení, které by mi pomohlo. Nepřekvapilo mě, že věděl. Dnešní mládež přece ví všechno.

Elektronická cigareta - to je přesně to, co podle syna potřebuji. Díky ní se nebudu muset vzdávat svého stereotypu, ale budu kouřit zdravěji. Neváhal jsem, nechal jsem si jednu vybrat společně s náplněmi a těšil jsem se, až balíček dorazí. I když jsem se toho na začátku bál, teď svého rozhodnutí nelituji. Elektronickou cigaretu jsem si zamiloval doslova na první potáhnutí.Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  -


Tomáš Pešava

Motivace, business, trendy...
IMG_002_maly.jpg
Oblíbenost autora: 5.33

O autorovi

Člověk který si jde za svým snem. Rád se podělím o poznatky, názory na různá témata a velmi rád přispěji motivováním k dosažení cílů.

Kalendář

<<   listopad 2018

PoÚtStČtSoNe
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930