Tomáš Pešava

TÝDEN.CZ

20. 1. 2019
Rubrika: Co se jinam nevešlo

Jak jsem hledal cestu ke šperkům Nialaya

Autor: Tomáš Pešava

30.08.2017 08:28

Blížilo se desáté výročí naší svatby a já věděl, že manželka pro mě k tomuto jubileu chystá něco velkého. Doposud jsme výročí řešili večeří a kinem, jenže deset let už je pořádné číslo, které si zaslouží něco lepšího, nežli večeři při svíčkách a romantický film na plátně. Jenže vymýšlení dárků mi moc nejde, neumím v tom chodit a manželka to moc dobře ví. Když jsem za ní přišel, aby mi poradila, co by ode mě ráda dostala, s úsměvem na tváři mi prozradila, že by ocenila nějaký pěkný šperk. A v tu chvíli jsem byl v koncích.

Já a vybírat šperky?! Ale no tak! Jsem chlap od mašiny, ne žádný doplňkový poradce. Bylo mi z toho mdlo, možná se o mě nějaké mdloby dokonce pokoušely, ale ustál jsem to, manželce poděkoval za nápad a věděl, že s tímhle si sám neporadím. Proto jsem ještě ten večer, když manželka odjela na aerobik, zavolal své sestře a žádal jí o pomoc. Sice se smála do telefonu a mě bylo jasné, že si ze mě bude utahovat, ale její pomoc jsem potřeboval, tak jsem to tiše přešel.

Domluvili jsme se na druhý den a sešli se v kavárně. Sestra s sebou měla notebook, na kterém mi ukázala několik stránek se šperky. Zaujal mě eshop nia-sperky.cz, vypadal zajímavě a na první pohled se mi zdálo, že přesně tady najdu to, co hledám. Jenže pak mě v tom sestra nechala vykoupat. Se slovy, že teď už je to na mě, zaplatila za kafe a zmizela v nedohlednu. Kdybych nebyl chlap jak hora, možná bych se tam zoufalstvím rozbrečel.

Večer si manželka četla a já usedl k počítači. Rozhodl jsem se, že si s tímto úkolem poradím. Chvilku jsem prohlížel dámské náramky a čekal, až mě nějaký z nich osloví. A pak to přišlo! Jeden decentní, ale velice krásný náramek mi přeci jen padl do oka, když už jsem si začínal myslet, že to nezvládnu, koupím manželce nějakou kosmetiku a omluvím se, že výběr šperku byl nad moje síly. Měl jsem radost, že jsem to dokázal, ihned náramek objednal a těšil se, až jej manželce dám.

A jaká byla její reakce? Nejdříve jen němě stála, pak začala brečet a nakonec se smála. Přiznala se, že nevěřila tomu, že bych jí dokázal něco vybrat, ale že jsem jí velice mile překvapil. Náramek měl úspěch a já už teď vím, že jí nějaký šperk můžu vybírat častěji.Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  -

Diskuze

Tomáš Pešava

Motivace, business, trendy...
IMG_002_maly.jpg
Oblíbenost autora: 5.33

O autorovi

Člověk který si jde za svým snem. Rád se podělím o poznatky, názory na různá témata a velmi rád přispěji motivováním k dosažení cílů.

Kalendář

<<   leden 2019

PoÚtStČtSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031