Tomáš Pešava

TÝDEN.CZ

18. 12. 2018
Rubrika: Co se jinam nevešlo

Už máme klid od sousedů i silnice

Autor: Tomáš Pešava

21.09.2017 14:00

S manželkou jsme koupili menší rodinný domek nedaleko hlavního města. Chtěli jsme být blízko Praze, protože tam oba máme práci a naše děti tam chodí do školy. Domeček nám vyhovoval, nebyl drahý a místa v něm bylo pro nás čtyři tak akorát. Zpočátku vše vypadalo jako dokonalá pohádka, měli jsme vlastní bydlení i zahrádku a vše působilo doslova jako sen.

Jenže stačilo, abychom v domečku spali první týden a narazili jsme na problém. Kousek od domu totiž vedla silnice, kde se pořád hemžila auta. Prakticky nikdy tady nebyl klid, auta jezdila tím i oním směrem a nám došlo, že takhle to nepůjde. A když se do toho přidali hluční sousedé, kteří nerespektovali noční klid a skoro každý druhý den pořádali bujaré večírky, měli jsme toho s manželkou i dětmi tak akorát dost.

Začali jsme hledat řešení. Prodat domek a odstěhovat se mě sice napadlo jako první možnost, ale okamžitě jsem to zavrhl. Nebudu přeci před problémy utíkat. Manželku napadlo, že bychom mohli na okna nainstalovat venkovní žaluzie. Všimli jsme si, že i sousedé bydlící o dva domy dál je na oknech měli, tak jsme se jich šli zeptat, od jaké firmy je objednali a jak jsou s nimi spokojeni. Dostalo se nám těch nejlepších ohlasů na venkovní rolety Praha, s nimiž byli sousedé velmi spokojeni a dle jejich slov už díky nim neslyší nejen projíždějící auta, ale ani rušné mladé sousedy, kteří bydlí mezi námi. S manželkou jsme si řekli, že do toho půjdeme.

Domluvili jsme se s jednou firmou, kde byli moc ochotní a hned nám sdělili všechny potřebné informace. Montáž rolet proběhla za několik dní a díky práci zkušených profesionálů to vypadalo jako brnkačka. Za chvilku měli hotovo a my jsme se s rodinou těšili, jestli večer zaznamenáme změnu. A taky že ano. Byl zrovna pátek, aut na silnici jako máku a u sousedů začínal večírek. A více co? Ani o jednom jsme nevěděli! V klidu jsme sledovali televizi, aniž by nás cokoli zvenčí rušilo. Investovat do venkovních rolet byl ten nejlepší nápad.Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  -

Diskuze

Tomáš Pešava

Motivace, business, trendy...
IMG_002_maly.jpg
Oblíbenost autora: 5.33

O autorovi

Člověk který si jde za svým snem. Rád se podělím o poznatky, názory na různá témata a velmi rád přispěji motivováním k dosažení cílů.

Kalendář

<<   prosinec 2018

PoÚtStČtSoNe
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31