Tomáš Pešava

TÝDEN.CZ

20. 1. 2019
Rubrika: Co se jinam nevešlo

Při hledání bytu se může napálit každý

Autor: Tomáš Pešava

19.10.2017 08:25

Když mi žena s úsměvem od ucha k uchu oznamovala, že čekáme rodinu, hlavou mi začalo vířit nespočet otázek. Jednou z nich bylo, jak se vejdeme do tohohle malého bytu, kde žijeme od té doby, co jsme se s ženou před třemi roky vzali. Byt je to sice krásný, manželka si dala hodně záležet na tom, aby z něho udělala domov, ale pro tři lidi je zkrátka malý. Zvláště pak, kdyby nás jednou mělo být ještě více.

Musíme se přestěhovat, oznámil jsem jí jednoho večera u večeře. Chvilku na mě sice koukala jako puk, asi nevěřila slovům, která jsem vypustil z úst, ale nešlo to jinak. Ještě ten večer jsme se podívali na nabídky na internetu a oslovili několik lidí. Domluvili jsme si schůzky a těšili se, že najdeme byt snů.

Měli jsme za sebou třetí neúspěšnou prohlídku bytu. Byla před námi čtvrtá a poslední, kterou jsme našli. Poslední byt vypadal docela k světu, byl na pěkném místě, takže jsme se s majitelem domluvili na zaplacení provize. Pár dní na to se měl ozvat ohledně smlouvy, takže jsme čekali. A čekali jsme celý měsíc, jenže dotyčný se už neozval. Peníze za kauci byli fuč a už jsme je nikdy neviděli.

Jenže přestěhovat jsme se museli, byť teď s o něco lehčím bankovním kontem. Manželka řekla, že na vlastní pěst už nic hledat nebude, takže jsme se obrátili na realitku. Já jsem byl sice zpočátku proti, nevěřil jsem jim a byl jsem toho názoru, že jen z lidí tahají peníze. Jenže předešlá zkušenost a zmizelé peníze mě nakonec přesvědčily.

A tak jsme to zkusili s realitkou. Vybrali nám několik vyhovujících bytů, pozvali nás na prohlídky, vše pečlivě vysvětlili, ukázali, doporučili. Společně jsme obešli asi čtyři byty, z toho jsme si vybrali ten druhý, který se nacházel v klidné lokalitě na okraji Prahy. Poblíž byla mateřská školka, na což bylo ještě brzy, ale my jsme věděli, že se nám jednou bude hodit.

Letos v prosinci oslavíme první rok, co tu bydlíme. Ačkoli jsme se stěhovali ve dvou, teď už tu bydlíme ve třech. A nemůžeme si stěžovat.Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  9


Tomáš Pešava

Motivace, business, trendy...
IMG_002_maly.jpg
Oblíbenost autora: 5.33

O autorovi

Člověk který si jde za svým snem. Rád se podělím o poznatky, názory na různá témata a velmi rád přispěji motivováním k dosažení cílů.

Kalendář

<<   leden 2019

PoÚtStČtSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031