Tomáš Pešava

TÝDEN.CZ

20. 1. 2019
Rubrika: Co se jinam nevešlo

Moderní kuchyně: Plňte si své sny tak jako my

Autor: Tomáš Pešava

20.02.2018 14:36

Znám mnoho párů, kteří po pár letech zapomínají na vzájemné potřeby, čímž teda nemyslím ty fyzické, ale na vzájemné plnění si snů. Už delší dobu jsme společně prodiskutovávali jak vyřešit naši kuchyni, abychom v ní mohli mít i jídelnu. Vzhledem k tomu, že v největší místnosti máme obývací pokoj, na kuchyni nám zbyla menší místnost, ve které máme takový pidi stůl, který je pro dva v pohodě, ale když se sejde celá naše rodina, nemáme šanci.

Minulý týden byl Valentýn a s manželkou ho každý rok. Říkal jsem si, že by to kromě klasických valentýnských dárečků chtělo něco pořádného. Tím pořádným myslím něco, co jí zkrátka vyrazí dech. Mladé páry se tak často třeba o Valentýna zasnubují nebo lítají do Paříže a já nevím, co všechno. Nicméně když už máte za sebou několik let manželství, těžko jí vyrazím dech prstýnkem.

Pak mě však napadlo, že bychom se mohli pustit do rekonstrukce, o které již dlouho mluvíme. Taková nová moderní kuchyně by byla opravdu něco. V našem malém prostoru však těžko vymyslíme něco jiného. Radil jsem se s kamarádem architektem a toho napadl geniální nápad a to, že bychom mohli probourat zeď mezi kuchyní a obývákem. Dal jsem mu jednotlivé míry a on mi ihned velmi akčně vypracoval návrh toho, jak by vlastně náš obývací pokoj a kuchyně mohla vypadat. Dal mi typ i na firmu, která se výrobou nových moderních kuchyní zabývá, a ti mi neprodleně vytvořili dle mých požadavků návrh přímo obří kuchyně, ve které bychom mohli v podstatě tančit při vaření. To vše jsem vytiskl a vložil do obálky.

Když nastal 14. únor, šli jsme s manželkou na večeři, tak jako každý rok a já jí kromě kytice tulipánů, které miluje, věnoval tuto obálku a čekal reakci. A reakce byla dokonce nad moje očekávání. Byla nadšená a dojatá. Společně jsme si celý návrh prošli, řekli si, co kde by ještě mohli mít. A na jaře se již budeme moct radovat z nové kuchyně. 
Tomáš Pešava

Motivace, business, trendy...
IMG_002_maly.jpg
Oblíbenost autora: 5.33

O autorovi

Člověk který si jde za svým snem. Rád se podělím o poznatky, názory na různá témata a velmi rád přispěji motivováním k dosažení cílů.

Kalendář

<<   leden 2019

PoÚtStČtSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031