Tomáš Pešava

TÝDEN.CZ

20. 1. 2019
Rubrika: Co se jinam nevešlo

Správa bytů pro nás byla novinka

Autor: Tomáš Pešava

28.02.2018 07:12

Dostal jsem zajímavou pracovní nabídku, která přichází třeba jen jednou za život a byl bych blázen, pokud bych na ni nadšeně nekývnul. Ta nabídka představovala odstěhovat se na rok do zahraničí, kde bych práci vykonával, kde bych se vzdělával, zdokonaloval a po odpracovaném roce bych se mohl vrátit zpátky do České republiky, odkud bych už mohl danou práci pohodlně vykonávat. Moje přítelkyně z toho nebyla nadšená. Byl to totiž teprve necelý rok, co jsme si koupili společný byt, konečně jsme si jej zařídili podle svého gusta a jí se nelíbilo, že by ho měla zase opustit a začínat od začátku. Na druhou stranu se nechtěla rozloučit na tak dlouhý čas, takže jsme museli vymyslet jiné řešení.

Dlouho jsem nad tím váhal, jenže čím blíže byl termín odjezdu, tím jsem byl zoufalejší. Nakonec mi kamarád v pátek v oblíbené hospůdce řekl, že existuje služba zvaná správa bytů, se kterou se nemusíš vlastního bytu vzdávat, ale můžeš jej po dobu tvé nepřítomnosti pronajmout. Vypadalo to zajímavě, takže jsem se po příchodu domů podíval na internet a našel jednu realitní kancelář, která tuhle službu nabízí. A podle ohlasů a recenzí docela úspěšně.

Druhý den jsem tohle řešení navrhl přítelkyni. Nejdříve se jí nezdálo, že bychom měli náš byt pronajmout, navíc jej ještě svěřit do rukou někoho jiného. Když jsem jí dal přečíst recenze dané realitní kanceláře, byla o něco klidnější. Domluvili jsme si schůzku, kde jsme se dozvěděli další informace. Mimo jiné nás hodně zaujalo, že nic neplatíme, dokud v našem bytě nebude nikdo bydlet. Služba zahrnuje i držení klíčů, profesionální inzeráty, všechno by za nás vyřizovala kancelář. Šli jsme do toho.

Teď zpětně jsme moc rádi, že jsme se pro tohle řešení rozhodli. Rok v zahraničí utekl jako voda a když jsme se vrátili domů, byl náš byt v původním stavu. Nic se nezměnilo. Pokud bychom to někdy měli řešit znovu, vyřešíme to opět správou bytu.
Tomáš Pešava

Motivace, business, trendy...
IMG_002_maly.jpg
Oblíbenost autora: 5.33

O autorovi

Člověk který si jde za svým snem. Rád se podělím o poznatky, názory na různá témata a velmi rád přispěji motivováním k dosažení cílů.

Kalendář

<<   leden 2019

PoÚtStČtSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031