Tomáš Pešava

TÝDEN.CZ

20. 1. 2019
Rubrika: Co se jinam nevešlo

Jak můj život ovlivnily elektronické cigarety

Autor: Tomáš Pešava

19.03.2018 11:45

Už od nějakých devatenácti let kouřím. Všichni kuřáci to moc dobře znají. Začalo to tím, že jsem to jen tak z frajeřiny zkoušel. Nedalo se říct, že by mi to nějak chutnalo, ale chtěl jsem vypadat zajímavě, a tak jsem si prostě vždycky s kluky zapálil. Postupem času jsem se tomu poddal a na cigaretách, respektive nikotinu, jsem se stal závislý.

Ti, kteří si tímto prošli, jistě moc dobře ví, jak těžké je se pak klasických cigaret vzdát. Rozhodně jsem nikdy nebyl zastáncem, aby se kouřilo doma nebo někde v místnosti. Nicméně, i když byly ty největší mrazy, neměl jsem problém se pořádně nabalit a na to cigárko si zajít. Časem mi to však začalo vadit. Nejen to, že v nepříznivém počasí musím mrznout venku, ale i to, že to negativně působí na mé zdraví, ale i zdraví lidí v mém blízkém okolí. A co teprve to, jak neskutečně to leze do peněz. Není to sranda za pár stovek měsíčně, ale tisíc.

Jedno dne jsem se vzbudil a rozhodl jsem se, že už to takhle nenechám. Byl to nějaký vnitřní impuls, který jsem však věděl, že mě dokope k tomu, k čemu jsem potřeboval. Proto jsem ihned začal řešit varianty. Věděl jsem, že nemůžu skončit s kouřením ze dne na den, protože bych byl nesnesitelný, ale hlavně bych to se sebou ani já sám nevydržel. Koukal jsem se na internetu na nejrůznější nikotinové náplasti, žvýkačky, ale nejvíce mi do oka padly elektronické cigarety.

Pokračoval jsem v prohlížení nejrůznějších webovek a pak jsem narazil na e-shop, ve kterém jsem našel velmi zajímavou nabídku elektronických cigaret. Přečetl jsem si o nich několik článků, jak to vlastně funguje a tak a věděl jsem, že přesně tohle chci. Elektronickou cigaretu jsem si společně s náplněmi objednal. Než mi došla, tak jsem akorát dokouřil krabičku a další jsem si už nekoupil. Samozřejmě, že jsem si na elektronickou cigaretu nezvykl hned první den. Chvíli to trvalo, ale stálo to za to. Teď už by mě ani nenapadlo si cigarety koupit. A když mám chuť, tak si dám jednoduše tu elektronickou.
Tomáš Pešava

Motivace, business, trendy...
IMG_002_maly.jpg
Oblíbenost autora: 5.33

O autorovi

Člověk který si jde za svým snem. Rád se podělím o poznatky, názory na různá témata a velmi rád přispěji motivováním k dosažení cílů.

Kalendář

<<   leden 2019

PoÚtStČtSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031