Tomáš Pešava

TÝDEN.CZ

20. 1. 2019
Rubrika: Co se jinam nevešlo

Správa domů nám umožnila splnit si náš sen

Autor: Tomáš Pešava

23.03.2018 12:18

Odjakživa jsem snil o tom, že navštívím New York a budu v tomto dynamickém a úžasném městě pár měsíců žít. Už na střední škole byl tohle můj sen, který je ale náročnější na provedení. Musel jsem si počkat až po vysoké škole, abych získal tu správnou příležitost, která se neodmítá. A ta přišla, i když jsem v to pomalu ani nedoufal.

Dostal jsem nabídku odjet na rok do New Yorku a pracovat zde v jedné mediální firmě. Uznejte sami, že když po něčem toužíte celý svůj život a najednou to máte na dosah ruky, nechcete se toho vzdát. Jenže mám přítelkyni, se kterou jsme si před půl rokem koupili rodinný domek. Bylo mi jasné, že ho nebude chtít opustit nebo se ho dokonce vzdát při vidině toho, že zde nebudeme jeden dlouhý rok žít. Snažili jsme se proto najít nějaké schůdné řešení.

A světe div se, našli jsme ho. Tedy, popravdě s ním přišel náš společný kamarád, kterého jsme společně s několika dalšími pozvali na páteční mejdan. Řekl nám, že existuje služba, která se jmenuje správa domů a že si o tom máme zjistit více. Ještě ten den večer, když kamarádi odešli, jsme se oba dva usadili k notebooku a plni očekávání začali hledat.

Zjistili jsme, že správa domů je služba, kterou poskytuje jistá realitní kancelář v Praze. V rámci této služby můžete realitce po jakoukoli dobu svěřit do rukou vaši nemovitost a ona se o ni postará v době, kdy vy zrovna nebudete v České republice. Součástí služby bylo, že dům můžeme pronajmout a získat tak pasivní příjem, což se nám líbilo.

Rozhodli jsme se, že to zkusíme. Domluvili jsme si schůzku, kde nám byly podány veškeré informace a jak se zdálo, byla právě tohle ta cesta, kterou jsme se měli vydat. Podepsali jsme smlouvu a za pár dní už se balili do vysněného New Yorku. Svého rozhodnutí nelitujeme, a kdyby někdy přišla další podobná nabídka, rozhodovali bychom se stejně.
Tomáš Pešava

Motivace, business, trendy...
IMG_002_maly.jpg
Oblíbenost autora: 5.33

O autorovi

Člověk který si jde za svým snem. Rád se podělím o poznatky, názory na různá témata a velmi rád přispěji motivováním k dosažení cílů.

Kalendář

<<   leden 2019

PoÚtStČtSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031