Tomáš Avasep

TÝDEN.CZ

26. 6. 2019
Rubrika: Co se jinam nevešlo

Realitní kancelář se postarala o náš byt, když jsme byli rok v zahraničí

Autor: Tomáš Pešava

24.04.2018 10:25

Když moje přítelkyně přišla s návrhem, že bychom se mohli na rok odstěhovat do New Yorku, byl jsem nadšený. Bydlet v NY byl náš společný sen, o kterém jsme básnili už několik let, jenže nikdy nepřišla ta správná příležitost, abychom svůj sen proměnili v realitu. Teď se ale zdálo, že díky nabídce zaměstnání mojí přítelkyně je realizace společného snu na spadnutí.

Přišlo ale jedno velké „ale“. Nebylo to tak dávno, kdy jsme si společnými silami koupili byt v centru Prahy. Bydlet přímo v centru jsme si přáli a trvalo nám strašně dlouho, než jsme našli vhodný byt za cenu, kterou jsme si mohli dovolit. Proto nepřipadalo v úvahu, že bychom byt prodali a za rok, až bychom se z New Yorku vrátili, celý proces zase podstupovali znovu.

Když už to začínalo vypadat, že právě na tomhle cesta do New Yorku ztroskotá, přišla moje maminka s tím, že jí kolegyně v práci navrhovala službu zvanou správa nemovitostí. Ona vůbec netušila, o co se jedná a já ani přítelkyně jsme na tom nebyli lépe. Nedalo nám to, usedli jsme všichni tři k notebooku a začali hledat na internetu.

Ukázalo se, že se jedná o službu, která funguje tak, že se realitní kancelář postará o vaší nemovitosti v době, kdy ji nevyužíváte. Nabídne jí k pronájmu, bude se o ni starat a až se vrátí majitelé, předají jim nemovitost zpět v nepoškozeném stavu. Dali jsme hlavy dohromady a rozhodli se, že to zkusíme.

Našli jsme si kontakt na realitní kancelář v Praze, která tuto službu nabízela. Domluvili jsme si schůzku, kde nám bylo všechno vysvětleno, dostali jsme veškeré informace a rovnou jsme se i dohodli. V den našeho odletu jsme předali klíče a odjeli si na rok plnit naše sny. Po celou dobu jsme byli s realitní kanceláří v kontaktu a neustále jsme se ujišťovali v tom, že všechno probíhá tak, jak má. Rok v New Yorku utekl jako voda, ani jsme se nenadáli a byli jsme zase doma. Náš byt vypadal přesně tak, jak jsme ho před rokem opustili. Jestli ještě někdy pojedeme za hranice, určitě se rozhodneme stejně.
Tomáš Pešava

Motivace, business, trendy...
IMG_002_maly.jpg
Oblíbenost autora: 5.33

O autorovi

Člověk který si jde za svým snem. Rád se podělím o poznatky, názory na různá témata a velmi rád přispěji motivováním k dosažení cílů.

Kalendář

<<   červen 2019

PoÚtStČtSoNe
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930