Tomáš Pešava

TÝDEN.CZ

20. 1. 2019
Rubrika: Co se jinam nevešlo

Správa nemovitostí mi ušetřila čas i peníze

Autor: Tomáš Pešava

29.06.2018 17:31

Pronajímání bytu není zdaleka lehký úkol. Nejprve mi dělalo starosti jak sehnat nájemníka a poté vše přerostlo v obavy, jak se stihnout věnovat péči o byt s novým nájemníkem. Řešení k tomuto problému mi nabídla realitní kancelář Happy House Rentals. Usnadnila všechny situace, které v souvislosti s pronájmem nastaly, a starala se po celou dobu, kterou určovala smlouva.

Jak jsem začal pronajímat svou nemovitost

Umístění bytu na trh bylo zpočátku velmi složité. Bylo potřeba zajistit dostatečnou propagaci a tu mi zaručila právě realitní kancelář. Jakmile jsem ji kontaktoval, vyřídili potřebné papírování a makléři ihned začali jednat. Na začátek byly pořízeny kvalitní fotografie zobrazující aktuální stav nemovitosti, které poté makléři vystavili k propagaci a nabídli novým zákazníkům. Již od této chvíle jsem se jako majitel nemusel o nic starat a za tuto fázi domluvy jsem nezaplatil vůbec nic.

Předání nemovitosti novému majiteli proběhlo podle plánu

Potom co realitní kancelář, se službou správa nemovitostí, našla nového uchazeče, jež měl zájem o můj byt, vyřešili i počáteční papírování s tím spojené. Prohlídka bytu, informace, předání klíčů a další úkony zařídil přidělený realitní makléř. Jakmile byla podepsána smlouva o pronájmu, přišla ke mně první a jediná povinnost, a to odvést přiměřený poplatek z nájmu také realitní kanceláři jako odměnu za práci. Přes to všechno jsem na svém starém bytě pořád vydělával.

Pro nové uživatele realitní makléř zprostředkoval službu stěhování, či přivedení telefonních služeb do bytu, když jsem k tomu dal souhlas. Makléř tak fungoval jako jakýsi prostředník mezi mnou a novým uživatelem bytu a já s ním tak nikdy nepřišel do kontaktu a ušetřil si případné starosti.

Happy House Rentals také zabezpečilo dohled nad mou nemovitostí po celou dobu nájmu. Měsíční či jinak ustanovenou platební částku postupně vybírali a informovali mě o situaci mého majetku.
Tomáš Pešava

Motivace, business, trendy...
IMG_002_maly.jpg
Oblíbenost autora: 5.33

O autorovi

Člověk který si jde za svým snem. Rád se podělím o poznatky, názory na různá témata a velmi rád přispěji motivováním k dosažení cílů.

Kalendář

<<   leden 2019

PoÚtStČtSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031