Tomáš Avasep

TÝDEN.CZ

26. 6. 2019
Rubrika: Co se jinam nevešlo

Jak u nás probíhala stavba pergoly

Autor: Tomáš Pešava

23.07.2018 13:10

S manželkou jsme na konci minulého roku koupili středně velký rodinný dům ve vesnici nedaleko od města, kde oba dva pracujeme. Když jsme byli na prohlídce, věděli jsme, že tohle je náš budoucí domov. A také se tak stalo, když jsme se nastěhovali, věděli jsme, že nás čeká ještě hromada práce, se kterou jsme postupně začali a úspěšně si přizpůsobili interiér, mohli jsme se vrhnout na zahradu a dvůr.

K našemu domu přiléhá užší pruh zahrady, který se táhle po celé délce domu. Na zahradu rovnou navazuje dvorek, který byl oddělen od zahrady takovou poměrně nevzhlednou zdí. Čímž jsme vlastně začali a to zbouráním této zdi. Nebylo to tak jednoduché, jak jsme očekávali, protože na vrchu zdi byl sedm set kilo těžký překlad, který nebylo tak jednoduché sundat. Poradili jsme si však a z místního servisu jsme si půjčili ještěrku, díky které jsme si hravě s překladem poradili a následně tak zeď zbourali.

Vznikl nám krásný prostor přímo navazující na zahradu. Od známeho jsme si objednali šesti metrové trámy, ze kterých jsme si na kraji dvorku postavili pergolu o rozměru tři metry na šest metrů. Střechu jsme si vyrobili z OSB desek, které jsme podbili palubkami, které jsme použili i na boční stěny pergoly. Upřímně jsem si vždycky přál takovou dřevěnou pergolu a ohromně jsem se vyžíval v stavění. Moje manželka však vždycky myslí i na mé bezpečí a pořídila mi kvalitní pracovní oděvy.  Což jsem ve finále velmi ocenil, protože jsem se v nich cítil moc příjemně.

Po dokončení pergoly jsme se pustili do shánění grilu. Respektive jsme nejdříve polemizovali nad krbeb, ale následně jsme narazili v jednom obchodním domě na úžasný plynový gril, který jsme tam jednoduše nemohli nechat. Teď už si díky tomu všemu užíváme léto v naší krásné pergole a pořádáme grilovací akce s přáteli.  
Tomáš Pešava

Motivace, business, trendy...
IMG_002_maly.jpg
Oblíbenost autora: 5.33

O autorovi

Člověk který si jde za svým snem. Rád se podělím o poznatky, názory na různá témata a velmi rád přispěji motivováním k dosažení cílů.

Kalendář

<<   červen 2019

PoÚtStČtSoNe
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930