Tomáš Avasep

TÝDEN.CZ

26. 6. 2019
Rubrika: Co se jinam nevešlo

Už mě nebavilo poslouchat, jak si ničím zdraví

Autor: Tomáš Pešava

25.07.2018 09:06

Byl jsem asi jako každý mladý muž, který si chtěl plnými doušky užívat života. Měl jsem rád dobré pití, často jsem s kamarády zašel buď na pivko, nebo na skleničku něčeho ostřejšího. Stejně tak jsem již v mladistvých letech podlehl cigaretám, bez kterých jsem si nedokázal představit jediný den. Neodolal jsem ani dobrému jídlu, zkrátka jakmile přede mě někdo postavil tučný hamburger, byl jsem jako utržený ze řetězu. Prostě jsem si rád dopřával, můj život z mého pohledu neměl jedinou chybičku. Moje máma si to ale nemyslela…

Často do mě vandrovala, že si ničím zdraví. Kolikrát já musel poslouchat, že zdraví má člověk jen jedno a měl by jen střežit jako oko v hlavě. Vždycky jsem tyhle přednášky jen tiše přetrpěl, mámě jsem všechno odkýval a stejně si myslel svoje. Asi jako každý, komu rodiče někdy dávali nějakou přednášku.

Abych si ale nestěžoval pouze na mámu, byla to i přítelkyně, která mi často hubovala, že bych měl přestat s kouřením, že to škodí zdraví a jí to smrdí. Často mi předhazovala, že existuje i zdravé kouření, které tolik nezatěžuje zdraví a navíc údajně vyjde i daleko levněji. Ani jednu z nich jsem nebral příliš vážně.

Pak se ale něco změnilo. Jednoho dne jsem onemocněl zápalem plic, bylo to tak ošklivé, že jsem si jednou dokonce myslel, že už se nedokážu nadechnout. Nikomu bych takový pocit nepřál, ani svému nejhoršímu nepříteli ne. A právě tahle zkušenost mě donutila změnit názor a zamyslet se nad tím, jestli ty dvě ženy, které byly nejdůležitější v mém životě, náhodou nemají pravdu.

Rozhodl jsem se skoncovat s kouřením. Jasně, nešlo to hned, přešel jsem na elektronickou cigaretu, postupně jsem se tak svého zlozvyku zbavoval. Ale podařilo se mi, stejně tak jsem omezil tučná jídla. Nezačal jsem se stravovat úplně zdravě, to totiž není nic pro mě, ale celkově jsem zlepšil svou životosprávu - k největší spokojenosti mé maminky a přítelkyně. A víte co? Jsem za to nakonec rád.
Tomáš Pešava

Motivace, business, trendy...
IMG_002_maly.jpg
Oblíbenost autora: 5.33

O autorovi

Člověk který si jde za svým snem. Rád se podělím o poznatky, názory na různá témata a velmi rád přispěji motivováním k dosažení cílů.

Kalendář

<<   červen 2019

PoÚtStČtSoNe
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930