Tomáš Avasep

TÝDEN.CZ

26. 6. 2019
Rubrika: Co se jinam nevešlo

Na taxík už nikdy čekat nebudeme

Autor: Tomáš Pešava

31.07.2018 12:34

S manželkou už několik let žijete v zahraničí. Do New Yorku jsme se přestěhovali krátce po dokončení vysoké školy, protože právě tohle město bylo naším společným snem. Každoročně se do České republiky vracíme na Vánoce, abychom tyto svátky oslavili společně s našimi rodinami.

Pokud jste někdy byli na letišti, určitě víte, jak dlouho tady všechno trvá. Nejdříve musíte počkat na odbavení zavazadla, kolikrát se celý proces protáhne nejen na dlouhé minuty, ale klidně i hodiny. A když už máte zavazadla v ruce a mohlo by se zdát, že to nejhorší je za vámi, jdete před letištní halu, kde se snažíte chytit taxíka.

Minulý rok to nebylo jiné, opět jsme přijeli před Vánoci, na letišti byla hlava na hlavě a my jsme se po dlouhém čekání snažili chytit taxíka. Byl to ale marný úkol, lidé byly rychlejší, ti drzejší nám klidně skočili do námi přivolaného vozu a taxikáři bylo jedno, kdo na něho původně mával. Už jsme začínali být zoufalí, manželka hledala na internetu jiné možnosti a našla airport transfer, což jsme sice neznali, ale rozhodli jsme se tuto službu vyzkoušet.

Spojili jsme se s řidičem, který u letiště zastavil za pár minut, byl na nás velmi příjemný a odvezl nás tam, kam jsme potřebovali. Bylo vidět, že se v uličkách Prahy dokonale vyzná, měl přehled o zácpách a zdrženích, takže vždy vybral cestu, která byla nejrychlejší, abychom nemuseli o to déle čekat.

Když jsme se konečně dostali k rodičům, vyprávěli jsme jim o lidské drzosti a všichni se podivovali, jak je možné, že si někdo vůbec může dovolit ukradnout vám taxíka přímo před nosem. Zároveň jsme nezapomněli vychválit nově objevenou službu, na kterou se po těchto zkušenostech příště obrátíme znovu. S manželkou jsme se shodli, že na taxíka už nikdy čekat nebudeme.
Tomáš Pešava

Motivace, business, trendy...
IMG_002_maly.jpg
Oblíbenost autora: 5.33

O autorovi

Člověk který si jde za svým snem. Rád se podělím o poznatky, názory na různá témata a velmi rád přispěji motivováním k dosažení cílů.

Kalendář

<<   červen 2019

PoÚtStČtSoNe
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930